Strefa Płatnego Parkowania

Od 1 kwietnia zmiany w strefie parkowania.

1 kwietnia 2021 roku zostaną wprowadzone zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Oprócz strefy A i B zostanie wydzielona Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania. Zmianie ulegną także opłaty.


Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. Oprócz istniejących do tej pory  dwóch Stref  Parkowania  A i B zostanie wprowadzona Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania (ŚSPP).


ŚSPP będzie obejmowała  obszar ograniczony ulicami: al. Św. Jana Pawła II (na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do pl. Artylerii Polskiej), Wały gen. Władysława Sikorskiego (na odcinku od pl. Artylerii Polskiej do ul. Leona Szumana), Leona Szumana, pl. św. Katarzyny (południowa pierzeja), Warszawska, Bulwar Filadelfijski (na odcinku od ul. Warszawskiej do Ślimaka Getyńskiego), Ślimak Getyński - z wyłączeniem tych ulic.


Za pierwszą godzinę parkowania w tej strefie zapłacimy 5 zł, za abonament mieszkańca 30 zł i 15 zł  za abonament osoby niepełnosprawnej. Abonament koperty w strefie śródmiejskiej będzie kosztował  700 zł.


Druga ze stref-  Strefa Płatnego Parkowania - A, zostanie poszerzona o fragment ul. Popiełuszki. Z kolei odcinek Bulwaru Filadelfijskiego od Warszawskiej do Woli Zamkowej, od 1 kwietnia,  zostanie wyłączony ze strefy.


W związku z tym Strefa Płatnego Parkowania - A będzie obejmowała obszar ograniczony ulicami: Bulwar Filadelfijski (na odcinku od ul. Ślimaka Getyńskiego do al. 500-lecia Torunia), ks. Jerzego Popiełuszki (na odcinku od ul. Bulwar Filadelfijski do łącznika z ul. Rybaki), al. 500-lecia Torunia, Alojzego Tuj akowskiego, Juliusza Słowackiego (na odcinku od ul. Alojzego Tujakowskiego do al. Św. Jana Pawła II), al. św. Jana Pawła II (na odcinku od ul. Juliusza Słowackiego do placu Niepodległości), Czerwona Droga, Odrodzenia, gen. Henryka Dąbrowskiego, inż. arch. Kazimierza Gregorkiewicza (na odcinku od pl. św. Katarzyny do ul. Wały gen. Władysława Sikorskiego), pl. św. Katarzyny, Leona Szumana, Wały gen. Władysława Sikorskiego (na odcinku od ul. Leona Szumana do pl. Artylerii Polskiej), al. św. Jana Pawła II (na odcinku od pl. Artylerii Polskiej do Ślimaka Getyńskiego), Ślimak Getyński - wraz z tymi ulicami.


Za pierwszą godzinę parkowania w tej strefie zapłacimy, tak jak dotychczas 3 zł, za abonament mieszkańca 30 zł i 15 zł  za abonament osoby niepełnosprawnej. Abonament koperty w Strefie Płatnego Parkowania - A,   będzie kosztował  500 zł.


 Trzecia ze stref - Strefa Płatnego Parkowania - B,  będzie obejmowała  obszar ograniczony ulicami: pl. Św. Katarzyny (wschodnia i północna pierzeja), inż. arch. Kazimierza Gregorkiewicza (na odcinku od ul. Wały gen. Władysława Sikorskiego do pl. bp. Chrapka), gen. Henryka Dąbrowskiego, Przy Kaszowniku, pl. Pokoju Toruńskiego - z wyłączeniem tych ulic oraz gen. Stanisława Skrzyńskiego, pl. 18 Stycznia, Warszawska - wraz z tymi ulicami, a także ul. Legionów (na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Odrodzenia).


Za pierwszą godzinę parkowania w tej strefie zapłacimy, tak jak dotychczas 1,50 zł, za abonament mieszkańca 30 zł i 15 zł  za abonament osoby niepełnosprawnej. Abonament koperty w Strefie Płatnego Parkowania - B,   będzie kosztował  300 zł.


Opłaty za postój pojazdów samochodowych w wyznaczonych miejscach na drogach publicznych będą pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 . Z kolei w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania od 1 czerwca 2021 r. opłaty będą pobierane także w soboty w godz. 8:00-18:00.


Od 1 kwietnia 2021 r. zmienia się wysokość opłaty dodatkowej za brak biletu. Będzie ona wynosiła  60 zł, a po po upływie 5 dni wzrastała będzie  do 150 zł.


Zapamiętaj!


  • pierwsza godzina parkowania w Śródmiejskiej Strefie – 5 zł
  • pierwsza godzina parkowania w strefie A – 3 zł
  • pierwsza godzina parkowania w strefie B – 1,50 zł
  • abonament mieszkańca w każdej ze stref – 30 zł
  • abonament osoby niepełnosprawnej w każdej ze stref – 15 zł
  • abonament koperty w Śródmiejskiej Strefie – 700 zł
  • abonament koperty w strefie A – 500 zł
  • abonament koperty w strefie B – 300 zł
  • opłata dodatkowa za brak biletu – 60 zł (po upływie 5 dni wzrasta do 150 zł)

Więcej szczegółów UCHWAŁA NR 576/21 RADY MIASTA TORUNIA z dnia 18 lutego 2021 r.

Mapa SPP od dnia 01 kwietnia 2021 r.

Wzory wniosków (43kB) word

metryczka


Wytworzył: Andrzej Kant (24 września 2010)
Opublikował: Mariusz Gajek (24 września 2010, 11:23:39)

Ostatnia zmiana: Mariusz Gajek (16 kwietnia 2021, 11:57:37)
Zmieniono: Wstawienie wzoru wniosków

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 138365